Prosinec 2011

Vítejte k KLDR

30. prosince 2011 v 8:00 | Kleopatra |  Filmy
Totalita - zvláštní slovo, je těžké vybavit si něco konkrétního. Od doby,co jsem viděla tento film, si už něco konkrétního vybavuji. KLDR. Ne stát, ne místo na mapě, ale malé děti tančící na jakési besídce.

Vítejte v KLDR je dokumentární film o návštěvě českých turistů v Korejské lidově demokratické republice, od ostatních dokumentů, které jsem ale kdy viděla, se dost liší. Neukazuje mučení zajatců, ani těžkou práci v dolech, nic z toho, ukazuje umělost a zároveň surovost totality.

Doporučuji ke shlédnutí, dalších pár slov o Vítejte v KLDR píši zde.

Vltava

26. prosince 2011 v 8:00 | Kleopatra |  Úvahy
Život plyne jako voda, jako voda ubýhá Ti pod rukama.
Můžeš se nechat strhnout proudem, můžeš usilovně plavat proti proudu, můžeš se nechat unášet, můžeš se potopit, zase vynořit, můžeš zkoumat podmořský život, můžeš se položi na záda a zkoumat ptáky na obloze.Můžeš cokoliv, stačí jen chtít.

Moje voda je Vltava. Umí být něžká i zničující, umí pohladit i poranit...

Rocková úprava Vltavy od Wolfa Hoffmanna -stojí za to, celá.

Druhá šance

18. prosince 2011 v 8:00 | Kleopatra |  T.light
XXII. kapitola T.light

Vykročila jsem spolu s Filipem směrem k mladíkovi. Teď nás dělilo jen několik metrů.
"Nadechni se."
Vytřešti oči, ale ani se nepohnul.
"Nadechni se." Filip zopakoval svůj požadavek důrazněji. Žádná reakce.
"Nadechni se!" Tentokrát moje slova podpořil Jasper, který k němu přistoupil a zkroutil mu ruku, až se na ní objevili praskliny. Mladík se zhluboka nadechl a přesně ve chvíli, kdy ho můj pach zasáhl, přivřel bolestně oči a byl by i trhnul hlavou, kdyby mu nehrozilo, že mu upadne.

Pochyby

8. prosince 2011 v 8:00 | Kleopatra |  T.light
XXI. kapitola T.light

Byli u nás už 2 týdny. Jasper už nechodil lovit každý den, ale pořád ještě trpěl. Zjevně pociťoval větší vinu, než kdokoliv z nás byť jen tušil. Kdykoliv jsem s Helenkou vstoupila do místnosti, odešel, vytratil se a vrátil se, až když malá v místnosti nebyla. Někdy odešel ještě předtím, než jsme přišli a já podezřívala Alice, že mu pomáhá, i když zbytečně. Ona sama byla nezvykle zasmušilá a jevila mnohem méně zájmu o své okolí, než jako obvykle.