Červen 2011

Karlík a továrna na čokoládu

27. června 2011 v 8:00 | Kleopatra |  Filmy

Není to zrovna nejnovější film (2005),a le ráda se k němu vracím. Možná proto, že Willyho Wonku, trochu zvláštního majitele největší čokoládovny na světě, hraje Johny Depp. Nebo proto, že se mi líbí neotřelý začátek - žádné zázračné nalezení zlatého kuponu. A nebo možná kvůli velmi trefným písničkám Umpalumpů.

Karlík Buckett pochází z velmi chudé rodiny žijící v polorozpadlém, na pohled skoro kouzelném domku, kde žije s rodiči i prarodiči. Říct, že jsou chudí, by možná nebylo tak úplně správné, protože co se táče citů a prožitků, jsou narozdíl od jiných rodin velmi bohatí.

Mám ráda tento vtipný a lehce dojemný příběh. Neuvěřitelně krásně ztvárněné dětské i dospělácké neřesti v protikladu jednak s Karlíkem a jednak s Willy Wonkou. Ideální film pro odpočinek a nicnedělání.

Umberto Eco: Jméno růže

21. června 2011 v 8:00 | Kleopatra |  Knihy

Kniha sepsaná v duchu postmoderny. V knize se nachází několik rovin, filosofická, teologická a detektivní.

Příběh o mladém novici, jeho mistrovi a záhadě jednoho italského opatství - kláštera, kde dochází k nevysvětleným úmrtím mnichů. Mistr používá k odkrývání tajemství chladnou logiku a bystré úvahy.

Velmi napínavá detektivní zápletka, zajímavé filosofické a teologické úvahy a množství zajímavých informací. Jednoho dne si udělám čas a vyhledám informace ke každému dílu, v této knize zmíněmému.

Doporučuji všem zručným a znalostí chtivým čtenářům.

Prozatím jsem nesebrala odvahu podívat se na film, natočený podle této knihy a asi ji ani nikdy neseberu - příliš děsivé už jen při čtení.

Sladký koníček

13. června 2011 v 9:20 | Kleopatra |  Moje postřehy
Ne, nemyslím to čtyřnohé zvíře, které je mi jinak velmi sympatické, myslím koníček jako hobby. Mým koníčkem je totiž sbírání cukrů. Ne snad že bych chodila s lopatičkou a vybírala kilovky, sbírám cukry v sáčcích, co mají v restauracích a kavárnách. Jsou různé barvy, tvary, nápisy... Dokonce dělají i jednotlivě zabalenou kostku! Třídím je, skladuji a jednoho dne udělám velkou SUGAR PARTY!

Tohle doporučuji všem, kdo chtějí něco sbírat, ale nevědí co. Mě to naučili asi 3 roky zpátky a dosud mě to velmi baví a celé širé okolí mi vozí z cest malé sladké pytlíčky...