Únor 2010

Znovu nalezená dcera II. B.

28. února 2010 v 18:56 | Kleopatra |  T.light
Pokračování kapitoly Znovu nalezená dcera II. A.

Carlisle vytáhl připravenou jehlu. Tess couvla. Čekal jsem to, takže jsem stál těsně za ní a chytil jsem ji za ramena. Tohle mi asi nikdy neodpustí, dobře jsem věděl, že nesnáší jehly.

Najednou se uklidnila, jako by všechny emoce, co ji doteď ovládali někam zavřela, zahodila. Byla úplně klidná. "Dobře." Spustil jsem ruce z jejích ramen. Zhluboka se nadechla. "Dobře, můžeš mi nabrat krev, ale až zítra ano? Zítra odpoledne, tati, prosím..." Nemohl jsem uvěřit, že ho přemluvila. "Dobře," souhlasil a odložil jehlu, "zítra po obědě." Trhla hlavou, jako by chtěla zahnat nějaké nepříjemné myšlenky. "Jdu spát, dobrou." "Dobrou noc holčičko."

Znovu nalezená dcera II. A.

28. února 2010 v 18:55 | Kleopatra |  T.light
Kapitola Znovu nalezená dcera I. z pohledu Jaspera.

Všichni jsme se sešli v obývacím pokoji. Alice se držela za spánky. "Míří sem. Teď je asi kilometr od domu." Otevřela oči. "Je to strašně rozmazané," povzdechla si. Čekali jsme, podle Carlislea se ani nic jiného dělat nedalo. Od chvíle, kdy se Alice zmínila, že se Tess vrací, jsem měl problém soustředit se na jejich emoce. Těšil jsem se. Neviděl jsem ji více než rok. Dost dlouhá doba, aby na mě zapomněla, přesto jsem věděl, že nezapomněla. Ona ne.

Chast

22. února 2010 v 21:21 | Kleopatra |  Knihy
Příběhy rytíře Chasta jsou velmi čistou žánrovou ukázkou heroické fantasy. Dobrou se potýká se zlem a zvítězí jen ten, kdo je vítězství hoden.

"Dlouho jsem hledala knihu v níž by vystupoval opravdu pořádný hrdina. Nakonec jsem si ji musela napsat sama."
JANA REČKOVÁ (autorka)
Nádherný příběh, plný hrdinství, obětování, ale hlavně té správné rytířnosti a gentlemanství, přesto to není "dámská" fantasy. Chast je kovář, čaroděj, rytíř, co nemá rád válku.

První kniha (Mezi slovem a mečem) se skládá z 5 oddílů. Bohužel, z dalších dílů je k mání jen díl pátý (Pečeti černé pevniny) s dalšími 4 oddíly. Na konci knihy bych mohla říct, že Chast umírá, ale sama si tím nejsem jistá. Navíc jsou tu jeho synové...

Silný příběh o dobru a zlu, který rozhodně všem doporučuji. Tyhle knížky pro mě znamenají moje první setkání se světem fantasy a to se nezapomíná. Tato fantasy není plná krve, bitev a trollů, je to něco tak nádherného, že to lze jen těžko popsat slovy. Moje knížky jsou už poněkud rozdrbané, občas z nich vypadávají listy. Není to proto, že bych se k nim chovala neuctivě, nebo to snad nedej Bože dělala naschvál, je to proto, že je čtu stále znovu a znovu. Prozatím jsem se nesetkala s krásnější fantasy a to je co říct.

Pokud by někdo věděl, kde sehnat další díly, budu mu neskonale vděčna.

Jabko od stromu

14. února 2010 v 12:33 | Kleopatra |  Vlastní rukou