Květen 2009

Citronem proti nevoňavým vlasům

20. května 2009 v 8:00 | Kleopatra |  Dobrá rada nad zlato
Pokud se vám někdy stane, že přijdete odněkud se zakouřeného, nebo jinak smradlavého prostředí, vlasy vám jednoduše moc vonět nebudou. A nespoléhejte na to, že "vyvětrají". Nejlepší je, rovnou je umýt. Neprve šamponem, ten spláchout a tom vlasy polít citronem. Můžete si vymačkat čerstvou šťávy, ale stačí i ta obyčejná v lahvičce. Vlasy promasírujte, aby se citron dostal všude a znovu opláchtěte, pokud vám vůně citronu nevadí, oplachujte jenom trošku.

Puberťák - domácí zvíře

19. května 2009 v 13:51 Vtipné
Puberťák je domácí zvíře, které je velmi náročné na chov. Rozhodnete-li se chovat doma puberťáka, budete mu muset vyhradit dostatečný prostor.Rozpínavost těchto živočichů, pokud jde o teritorium, totiž spolu s věkem stoupá. Níže jsou uvedeny znaky společné tomuto savci, ať už je chován na svobodě nebo v zajetí.

Polibek

19. května 2009 v 13:43 | Kleopatra |  Povídky
Povídka s tématem Harry Potter.

"Tohle nemůžete!" Minerva se na mě podívala. "Lilly chápu, že.." - "Ne, vy nic nechápete, klidně odsoudíte člověka, o kterém vlastně nic nevíte. Nikdo nemá právo rozhodovat o smrti druhých." Věnovala mi pohled trpělivé ošetřovatelky. "Ale on tohle dělal, zabíjel bezbranné lidi, jen proto, že mu to Pán Zla nařídil. Zabíjel a nakonec zabil i Brumbála." Přestože to bylo už téměř rok, co uplynul od smrti Abuse Brumbála, Minervě se přesto zalili oči slzami. "Je logické, že chceš svého otce chránit, ale to nejde. Je to vrah!" Tahle slova zapůsobila jako šíp z kuše. Jak to může říct, vrah… "Severus Snape není vrah." Pronesla jsem to pevným hlasem, tak aby nikdo v místnosti nezůstal na pochybách. Kingsley Pastorek zavrtěl hlavou. "Ano, teď není, ale ještě včera vraždil!" - "Měli jste ho nechat na pokoji, nechat ho žít." Stálo mě velké sebeovládání, abych se nerozbrečela, ale včas jsem si vzpomněla co mi táta ještě jako malé holce říkal: "Lilly, nikdy, ale opravdu nikdy nikomu neukazuj svoje emoce." Pamatuji si to jako by to bylo včera. Dobře věděl co říká, kdyby si emoce dovolil on, byl by mrtvý. Jenže teď tu nebyl, byla jsem tu já a proti mně stála Minerva s Kingsleym. "Lilly, už není vyhnutí." Kingsley se na mě díval a já jsem si poprvé připustila, že snad má pravdu. "Chci se s ním rozloučit." Podívala jsem se odhodlaně na Minervu. "To nejde." - "Proč by to nešlo?" Nechápala jsem. " Nesmíme k němu nikoho pustit." - "Ani jeho vlastní dceru? Musím za ním, teď nesmí být sám!" Snad to byl můj zoufalý pohled, co přesvědčilo Minervu, aby dovolila Pastorkovi, aby mě k němu zavedl.

Zámek Radim

17. května 2009 v 10:43 | Kleopatra |  Informace všeho druhu
Zámek postavený v roce 1610 je jednou z nejnázornějších ukázek renesančního venkovského sídla střední šlechty. Dominantou je Rytířský sál, ve kterém se zachovali unikátní malované trámové stropy. Pozoruhodný je i zámecký park s ojedinělím aboretem.

Prohlídka začíná v prvním patře, prochází se jednotlivími místnosti, kde vás čeká velmi zajímavý a přesný výklad. Z původního vybavení zámku se dochovalo jen zrcadlo, dvoje paroží a jeden obraz. Současné vybavení bylo zakoupeno v aukcích a jiných prodejích převážně mimo ČR.

Na zámku se nachází několik unikátů. Jedním z nich je už zmiňovaný malovaný strop v Rytířském sále, dále čtyřdílná plně rozložitelná skříň, skládací židle, původní renesanční portály (=vchody) atd. Radimský zámek jako jeden z mála unikl barokním přestavbám, jediná barokní věc kterou na zámku naleznete jsem dveře do sklepa, dokonce ho ani nikdy neponičil požár. Pravděpodobně největší škody na něm udělalo MNV, které tam mělo sídlo.

V historii zámku se vystřídalo mnoho majitelů, každý tam vydržel asi 10-15 let. Mezi majiteli nechyběli Šternberkové, Kinský ani Valdštejnové.

Kdo se tam nedostane, může se alespoň podívat na fotografie z prohlídky.

Z kalendáře...

16. května 2009 v 17:10 Citáty
Rozčilovat se, znamená mstít se na vlastním zdraví za blbost druhých.

Všichni jsou obdařeni darem od Boha, většina z nás ho však ještě nerozbalila.

Nestěžujte si na dlouhou cestu životem, radujte se z toho, že po ní můžete jít.

Máš-li přítele navštěvuj jej často, protože cesta po které se nechodí zarůstá trním a křovím.

Cesta bez nástrah je cesta do prázdna.

Neexistuje nic skutečně cenného, čeho může být dosaženo bez práce a bez námahy.

Zlozvyk nevyhodíš oknem. Musí od Tebe odejít po schodišti, krok za krokem.

Co řekli...

15. května 2009 v 14:57 Citáty
Vše se Vám zd vtipné, dokud se to nestane Vám.
Will Rogers

Je opravdu strašné vidět, že všichni lidé, kteří vědí jak řídit zeměkouli, jsou zaměstnáni řízením taxi, nebo stříháním vlasů.
George Burns

Nebojím se smrti, jen bych nechtěl být u toho, až se to stane.
Woody Allen

Zasměj se sám sobě dřív, než to udělá někdo jiný.
Elsa Maxwell

Hádanka

12. května 2009 v 18:49 Úvahy
Je to Tvoje, ale ostatní to používají mnohem více než ty. Co je to?

Než se podíváte na odpověď, zkuste nad tím přemýšlet, není to tak těžké, i když dobrovolně přiznávám, že já jsem to neuhodla.

---> ODPOVĚĎ<---

Když tě navštíví kamarád

10. května 2009 v 14:51 Citáty
Když Tě navštíví kamarád, chová se jako host, ale opravdový přítel otevře ledničku a obslouží se.............

Kamarád Tě nikdy neviděl plakat, ale příteli se chvějí ramena, když vidí Tvé slzy....

Kamarád nezná jména Tvých rodičů, ale přítel má jejich telefon, čísla i adresy ve svém notýsku.....

Kamarád přinese lahvinku vína na Tvé narozeniny, ale přítel přijde dříve a zeptá se, s čím Ti může pomoci a po skončení oslav zůstane, aby Ti pomohl s úklidem...

Kamarád nesnáší, když mu voláš, jestliže už šel spát, ale přítel se ptá, proč jsi mu tak dlouho nezavolal...

Kamarád si s Tebou rád pokecá, ale přítel Tě vyslechne, když máš romantickou lásku i problémy...

Kamarád si myslí, že přátelství skončilo, jestliže jste se pohádali, ale přítel Ti po hádce zavolá....

Kamarád si myslí, že jsi tady vždy jen pro něho, ale přítel je zde pořád pro Tebe....

Anna aneb 5 minut za městem

9. května 2009 v 19:36 | Kleopatra |  Povídky
Pět minut cesty za městem nastává ráno. Obyčejné ráno jakých už bylo na Zemi tisíce. Paprsky slunce dopadají na tvář desetileté Anny. Anna pomalu otvírá oči a zmateně se rozhlíží. "Mami!" Žádná odpověď, jen štěbetání ptáků na stromech, jen auta projíždějící ulicí, jen tiché oddechování spolubydlící na vedlejší posteli. "Mami, mami..." Anna propuká v pláč. Dívka na protější posteli se probudí, vrhne na Annu pohled, který říká: zase, už zase. Vyhrabe se z peřin a utíká chodbou pro vychovatelku. S ní se pak spěšným krokem vrací do pokoje.

Tok času

3. května 2009 v 10:39 | Kleopatra |  Básně
Kolik bude ještě dní,
než přijde ten poslední.
Kolik bude ještě roků,
asi jako vodních toků.
Voda plyne jako čas,
neuhasíš slunce jas.
Voda plyne, teče, šplouchá,
poutník na břehu jen doufá,
Že tokem času vraceti se zpět,
je něco, co lze uvidět.