Leden 2009

Každý to vidí jinak

28. ledna 2009 v 20:57 | Kleopatra |  Úvahy
Člověčí individualitu je třeba si uvědomovat na každém kroku a v každém našem rozhodnutí.

Každý vidí věci jinak, třeba úplně opačně než autor zamýšlel. Jako názorný příklad dávám vlastní báseň Umírat v náručí. Pro mě je to velmi pozitivní, šťastná básnička, na druhou stranu vím, že na někoho může působit negativně, smutně a tesknivě. Tato básnička je o naději, ale ani to nemusí být na první přečtení jasné, dokonce ani na druhé nebo desáté.

Každý vnímáme věci okolo sebe jinak a proto bychom se měli občas zamýšlet nad tím co děláme. Vidí ostatní naši činnost stejně jako my? Není jejich opačný názor způsoben jiným pohledem na věc? Ví že to bylo myšleno tak a tak?

Myslete na to.

Život je jako bonboniéra...

26. ledna 2009 v 16:52 | Kleopatra |  Úvahy
... nikdy nevíš co ochutnáš.

Vybíráš očima, třeba to co vypadá jako marcipán a ono je to zatím kyselé jako okurka. Nebo to v tom červeném obalu, na pohled pěkné, ale uvnitř chybí náplň. Obyčejné čokoládové udělá radost vždycky a co teprve když je uvnitř oříšek. To s bílím puntíkem je chvílemi sladké a chvílemi slané jako potok slz.

Pamatuj si: Vybíráš si sám!

Každý občas udělá chybu

22. ledna 2009 v 19:05 | Kleopatra |  Dobrá rada nad zlato
Někdy se to stane, člověk zakopne a těžko se ze země zvedá. Nikoho neodsuzuji, ale pokud někdo zakopl co se týče drog, chtěla bych mu doporučit tuto stránku: drogy-info
P.S. Nikdy není pozdě!

Chvilka pro sebe

22. ledna 2009 v 18:56 | Kleopatra |  Dobrá rada nad zlato
Každý by si měl občas udělat chvilku pro sebe, u čaje, horké čokolády (kávu nedoporučuji, ale zakázat ji nemohu). Každý den jedna malá chvíle pohody. Není třeba se při tom nějak složitě zamýšlet nad životem, ba právě naopak. Zkuste vypustit všechny starosti a soustřeďte všechny svoje smysly na horký šálek. Pozorujte jak se z něj kouří, jak pomalu chladne, jakou má chuť, jestli ve vás vyvolává nějaké představy nebo pocity.
Zkrátka si vytvořte světlou chvilku ve všedním dni.