Melanie

29. října 2007 v 18:57 | Kleopatra |  Povídky
titul: Melanie
nálada: :-(
žánr: smutná detektivka

Demiplié dva tři, otočka, plisovaně prosím. Je pátek a já mám soukromou hodinu u madame Pot. Už druhou za tento týden. Je až zarážející, že mě balet tak zaměstnává, ale je to tak. Každý den jsem na sále a každý den trénuji to samé. Hlavní role v baletu Carmen. Stále dokola. Moc mě to baví, ale někdy mám pocit, že nedělám nic jiného. Za dva týdny bude premiéra a madame Pot teď vyžaduje více tréninků než je normální.
Konečně jsem se dočkala. Ještě 55 minut a já slavnostním šanšé zahájím Carmen. Mravenčí mě po celém těle. Jsem už oblečená a právě si zavazuji špičky. Jsou úplně nový, sametový...
Mám to za sebou. Mamka i taťka seděli v první řadě vyhrazené rodičům a přátelům představitelů hlavních rolí, nezklamali. Byla to krása. Ale teď po 3 hodinách na jevišti jsem úplně zničená, už se těším až půjdu spát.
Jsou dva dny po vystoupení a madame Pot přichází s novou nabídkou, hlavní role v Popelce. Chvíli se rozmýšlím, ale pak beru. Ovšem až potom se dovídám, že Popelka se tančí pochopitelně s princem. No to snad ne!!! Já tančila pár jen jednou a to ještě s kámošem a bůhví co bude tohle za obludu. Áááááá!!!! Madame Pot říká ať přijdu hned zítra, že ON má soukromou hodinu tak ať ho vidím na place, ale ať si taky vezmu špičky aby mě taky viděl. No to snad ne!!!!!
Tak jo. Přišla sem a Jacob zrovna dělal s monsienorem Daglesem skoky. Bylo to úžasné. Vím že na tohle musí mít kluci obrovskou sílu, ale on to dělal úplně samozřejmě. Madame Pot říká, že tancuje už 8 let!!! To je o 2 víc než já. Může mu být tak 16-17 víc ne. Pak přišla řada na mě. Musela jsem předvést pozice, jednotlivé kroky, fáze a skoky. Myslela jsem, že omdlím hrůzou, celou tu dobu mě totiž bedlivě sledoval a dokonce mu neušla ani ta drobná chyba při arabesque. Madame s mosienorem se ještě chvíli bavily a pak jsme se domluvily, že budeme mít 2x týdně společný trénink. Což pro mě znamená, že se z toho kolotoče nejspíš zblázním.
Dnes je 1. společný trénink. Prostála jsem snad 2 hodiny před zrcadlem i když vůbec nevím proč.Vždyť je to jen partner na tanec, nic víc!!!
Hrůza a děs. Myslela jsem, že se propadnu hanbou. Místo toho abych se jako obvykle soustředila na balet tak jsem na něj zírala a dělala chyby kde jen to šlo. Madame Pot říká, že se musím sebrat jinak na tu roli dá někoho jiného a já vím, že to myslí vážně. Je tady spousta lidí kteří tancují přinejmenším stejně dobře jak já, ne li ještě lépe. Musím se opravdu dát dohromady.
Začínáme trénovat zvedačky. Zatím jsme jen zkoušeli soulad, jak nám to půjde a teď je načase abychom si vyzkoušeli zvedačky. Vůbec mi to nešlo. Po chvíli odešla madame Pot na kávu jako vždy. Sedla jsem si do kouta, opřela se o zrcadlo a chtělo se mi brečet. Připadala jsem si neuvěřitelně neschopná. Z 10-ti zvedaček se mi nepovedla ani jedna. Jako bych za sebou neměla tolik hodin baletu, jako bych ani nevěděla co to balet je. Pak přišel ON. Chytil mě za ruce a zvedl mě jako bych nic nevážila."Zkusíme to ještě jednou ano?" Rychle jsem si otřela slzy deroucí se ven a postavila se do 2. polohy, neměla jsem sílu podívat se mu do očí. Počkala jsem až pustí hudbu a začala tančit s prvním akordem. Jacob se ke mě nenápadně přidal. Když jsme došli k místu kde měla přijít zvedačka, zastavila jsem se a rozbrečela. Věděla jsem, že bych to nedokázala a chtěla jsem mu ušetřit námahu. Podíval se na mě nevěřícným výrazem ve tváři.,,Promiň, ale já to opravdu nedokážu, asi by sis měl najít jinou partnerku. Promiň...." Další nevěřícný výraz. "Ale proč??? Tančíš skvěle, pojď teď už to zvládnem." Já bláhová mu uvěřila a ono se to opravdu povedlo. Jupí!!!
Teď už to jde jako po másle. Vychází nám i kroky... Ale?! Dnes při otočce , když tam madame nebyla, se mě pokusil políbit! Průšvih je v tom, že já se nebránila! Zbytek jsme dotancovali jako by nic a pak mě pozval na zmrzlinu, uznávám že v lednu je to trochu ulítlí ale co?!
Chodíme spolu! Já tomu stále nemohu uvěřit! Je tak úžasný a zítra máme zkoušku...
Zde zápis končí. Melanie byla potom nalezena mrtvá.. Její smrt je obestřena tajemstvím, stejně jako to proč zemřela. Ona totiž po posledním představení Carmen už v baletu nebyla a rozhodně netančila s jakýmsi Jacobem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama