kapitola 1.

31. října 2007 v 18:08 |  Synové a dcery Hory
nálada: :-)
žánr: smutnější fantasy

Kasandra otevřela oči, věděla kde je a věděla, že je zde právem. To co jsme udělali nebylo správné. Bylo to natolik špatné, že se na ně rozzlobila i Kalen, vládkyně bohů Hory. A samotná Hora vyřkla kletbu. Tu kletbu nikdy nezlomíme, pomyslela si Kase, i když věděla, že jestli chtějí zůstat naživu, musí splnit úkol Hory. Ale najít Velkého Učitele bude těžké a vůbec nevíme kde máme hledat!A nejdřív musíme najít jeden druhého. Jak jsem jen mohla.
Kase přemítá o svém osudu a mezitím, daleko od bažin Severu, tam dole na Jižních stepích, uprostřed vyprahlé země sedí Piktos. I on se zaobírá svým osudem. Koho by napadlo, že bohové Hory… Ne i on ví, že nemá cenu svádět vinu na někoho jiného. Mohou za to oni, potomci Hory. Všichni to ví, všichni ví, že jestli padne Hora a její bohové bude to jen a jen jejich vina. A kde jsou ostatní? Kde?
Netuší, že tam na Západní straně, na skalnatém útesu sedí Severan. Přemýšlí. Proč? Proč jsem to jen udělal? Proč jsem šel do nitra Hory a hledal to co mělo být navždy skryto? To co hora střežila po tisíce let a teď, když konečně vzešly její potomci, je vše ztraceno?! Severan si jasně uvědomil, že to nechce, nechce aby byla zničena Hora a její bohové. Oni to dokážou.
Melisa stojí na břehu lesklého jezera a vlasy jí čechrá vítr, ženoucí se po hladině.Pokud jsem to opravdu nemusela udělat…Pak ale ten hlas co říkal…Ne! Nemusela jsem to udělat a přece, přece pochybila a Hora ji teď trestá. Melisa svírá v ruce, stejně jako její sourozenci, Jantarový kámen. Jeho část, kterou musí vrátit Hoře. A přesně za rok vyprší čas. Nesmí ho ani trochu ztratit, rychle!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama